1993 yılında faaliyetlerine başlayan Altuntaş Makina, bugün 14.000 Metrekare kapalı alanda Gıda Teknolojileri alanında makine imalatı yapmaktadır. Ürettiği makinalar ve hizmetlerinin merkezinde her zaman müşteri ihtiyaçları ve memnuniyetini esas alarak hedeflerini belirlemiştir.

Altuntaş Makina, Avrupa Standartlarına Uygunluk Belgesi olan CE sertikası ile birlikte TSE – ISO 9001 belgesiyle insan ve çevre sağlığına zarar vermeksizin imalatlarını bu standartlara uygun olarak gerçekleştirmektedir. Yıllık kazancının %10 ‘unu AR-GE ve ÜR-GE’ye ayıran firmamız kalite ve hizmet standartlarını her yıl hedeflerinin üzerine çıkartmaktadır.

Genç ve dinamik bir kadro ve yüksek bir vizyon ile bir araya getirilen mükemmeliyetçi iş anlayışı sayesinde sektördeki yerini almıştır. Bu sayede Altuntaş Makina, bugün kendi alanında yurt içi ve yurt dışına en çok ürün satan firmalardan biri olmayı başarmıştır. Makina imalatının her aşamasında sektörünü, müşterilerini ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak üretim yaparken, teslim aşamasına gelen tüm makineleri detaylı bir kalite kontrol sürecinden sonra teslim etmektedir.

Altuntaş Makina’nın, alanında uzman satış sonrası ekipleri ve servis desteği de mükemmeliyetçi iş yaklaşımının bir ürünüdür.

Kalitenin asla tesadüf değil, bir anlayış olduğunu düşünen firmamız tasarım ve üretimin her aşamasında yüksek nitelikte kalite kontrol ve test uygulamaları ile mükemmel çözümü hedefler.

Çevreye, insana saygılı, her gün gelişen teknolojiyi takip eden, kaliteli üretim konusunda taviz vermemek Altuntaş Makina’nın değişmez iş prensibidir.

Misyonumuz

Altuntaş Makina; Elinde ki imkan ve yetkinliklerini en verimli bir şekilde ileri teknolojiyi kullanarak, AR-GE ve ÜR-GE ile birlikte Gıda Teknolojileri makinaları imalatında küresel anlamda akla gelen ilk şirket olarak sınırsız müşteri memnuniyetini görev edinmiştir.

Vizyonumuz

Altuntaş Makina Yenilikçiliğe ve Özgünlüğe, verimliliğe ve katılımcılığa bağlı bir kurum kültürü oluşturarak iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve ülkemiz için fırsatları başarıya dönüştürmeyi amaç edinmiştir. Şirketimiz beklentilerin üzerinde ürün ve hizmet çözümleri ile artan sayıda mutlu müşteriler kazanmak ve müşterilerimize marka güvencesini hissettirmektir. Bununla birlikte, makine imalat sektöründe ihtiyaç duyulan ve duyulacak her yerde Altuntaş Makina kaliteli imalatların sürekliliğini teşvik ederek dengeli ve sürekli büyüme ile sürdürülebilir müşteri ağını sağlamaktır.

Kalite Politikamız

Dengeli ve sürekli büyüme ile makina sektöründe, lider, saygın, güvenilir şirket olmak için; beklentilerin üzerinde ürün ve hizmet sunmak suretiyle, artan sayıda müşteri memnuniyeti kazanmaktır.

Yeniliklere açık, etkin, dinamik ve katılımcı yönetim prensiplerini benimsemek ve uygulamaktır. Kalite, hizmet ve teknolojik gelişmelerin takipçisi ve öncüsü olarak, sektörüne özgün çözümler üretmek suretiyle, topluma, çalışanlarına ve iş ortaklarına kattığı değeri arttırmaktır. Kalite yönetim sisteminin gereklerini yerine getirerek, etkinliğini sürekli iyileştirerek ve gelişmesini sağlamaktır.

Topluma ve çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirmek ve Altuntaş Makina'nın saygın imajını korumak en önemli görevimizdir.

Sermayesinde “Güven” var

Çeyrek asrı aşkın iş tecrübesi ile Gıda Teknolojileri imalatı alanında lider bir makina şirketi olma yolunda ilerleyen şirketimiz bu deneyimle sektörde kendini ispatlamıştır. Altuntaş Makina ismi ve markasıyla üretilen makinalarımız Türkiye ve 65+ ülkeye ihracatıyla niteliksel bir marka olduğunu kanıtlamıştır. Altuntaş Makina, Türkiye’nin en seçkin Makina imalat şirketlerinden olmasıyla birlikte müşterileri ile yakın ilişkiler kurmuştur. “Sermayesinde güven var.” Sloganıyla çıktığımız bu yolda müşterilerimiz için son teknolojileri, en iyi teknik servis ağı ve güveni veriyoruz.

Kısacası Altuntaş Makina olarak sermayemizde;

Güven

Üretim

Çalışmak

Dürüstlük

Ve siz değerli “paydaşlarımız” varsınız.

Alman sanayici Robert Bosch’un meşhur sözü; ‘İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim’. Altuntaş Makina çeyrek asrı aşkın deneyimiyle sektör hayatında önceliğini müşterilerinin güvenine bağlı kılmıştır. Unutulmamalı ki, güven teorik bir kavramdan ibaret değil, şirket sermayemizin önemli bir parçası!