AL-500 Hamur Açma Makinası - Altuntaş Makina

logo
Title
İçeriğe git

AL-500 Hamur Açma Makinası
Hamur ve Baklava Açma Makinesi öncelikle baklava yufkası olmak üzere Baklava ve börek açma makinası üretimi için tasarlanmıştır.

AL-50 50CM genişliğinde yufka açabilir.
DETAY
BİRİM
UZUNLUK (A)
3.200 mm
YÜKSEKLİK (B)
1.493 mm
GENİŞLİK (C)
1.350 mm
AĞIRLIK
1.200 Kg
ELEKTRİK GÜCÜ  
380 V / 50 Hz
ENERJİ
15 kW
SOĞUTUCU
3kW
63bd215bc0a49.jpg
63bd215bc124a.jpg
63bd215bc1abc (1).jpg
63bd215bc1abc.jpg
63bd215bc2261.jpg
63bd215bc29c0.jpg
63bd215bc0a49.jpg

Açıklama
Makinenin çalışma prensibi; Makineye bağlı soğutma sistemi ilk çalıştırılacak kısımdır. Soğutma sistemi (chiller) silindirlere soğuk su pompalayarak silindirlerin belirli bir soğukluğa ulaşmasını sağlar.
Dışarıda hazırlanan hamur makinenin hamur besleme haznesine konulur. Besleme ünitesi çalıştırılarak hamurun silindirler arasından geçip belirli bir kalınlığa ulaşması sağlanır. Kalınlığı azaltılan hamur inceltme ünitesine düşerek ayarlanabilir silindirler arasında sıkıştırılarak yapılacak ürüne uygun kalınlığa getirilir(örneğin baklava için). Sıyırıcı bıçak yardımı ile silindir üzerine yapışan hamur taşıyıcı bant üzerine aktarılır.  Bant üzerine düşen yufkalar birbirine yapışmaması için nişastalama / unlama ünitesinden geçerek homojen şekilde nişastalanır/unlanır. Baklava için uygun kalınlığa erişen ve nişastalanan yufka, taşıyıcı bant yardımı ile oklava üzerine sarılır. Yufka oklava üzerindeki arzu edilen miktara ulaşınca, oklava operatör tarafından yenisi ile değiştirilir.  Bu işlem hamur besleme ünitesinde malzeme bitene kadar devam eder.
Hamur açma makinesi, çok fonksiyonelli bir araçtır. Bu araç sayesinde birçok işlemi çok kısa bir süre zarfı içerisinde tamamlayabilmek mümkündür. Önceden hazırlanmış olan hamuru, makinanın haznesine yerleştirerek, o hamuru kolayca işleyebilir ve böylece kısa sürede tam istediğiniz hamur görünümünü elde edebilirsiniz. Sadece hamur baklava açma amacıyla üretilmiş olan bu makine, iş yerleri için büyük önem arz etmektedir. Genellikle tatlıcı, restoran ve fırınlarda görmeye alışık olduğumuz bu makine, artık hemen hemen bu sınıf içerisinde yer alan tüm iş yerlerinde kullanılmaya başlanmış bulunmaktadır. Uygun fiyatlar karşılığında satın alınabilen bu makine, gün içerisindeki insan işlerini bir hayli kolay hale dönüştürmeye devam etmektedir.
Bu makine çalıştırılırken, öncelikli olarak yapılması gereken bir işlem bulunmaktadır.

Soğutma sistemini devreye sokmak, makineyi çalıştırmadan önceki temel iş olarak bilinmektedir. Öncelikli olarak soğutma sistemini devreye sokmalı, ardından makineyi çalıştırmak gerekmektedir. Bunun yapılmasındaki temel neden, makineye yerleştirilen hamurun tam istediğimiz şekilde geri dönüşünü sağlamaktır. Bu nedenden dolayı, öncelikli olarak soğutma sistemini devreye sokmanız gerektiğini unutmamanızda fayda olacaktır. Ayrıca makinenin haznesine koyduğunuz hamurun ne denli kalınlıkta size geri dönüşünüzü sağlamak istiyorsanız, bunu makinenin ön panel kısmından ayarlayabilmeniz mümkün bir durumdur. Böylelikle arzu ettiğiniz hamur kalınlığını ayarlayabileceksiniz. Üstelik bunları yaparken herhangi bir yorulma gibi durum söz konusu değildir. Makinenin amacı da zaten bu olmaktadır. İnsan işi kolaylaştırmak, makinenin temel ilkesi olmuştur.
Önceden hazırlanmış olan hamuru işleyebilmek için, makinenin ön panel kısmında yer almakta olan silindirlere, hazırlanmış olan hamuru ters L şeklinde koymak gerekmektedir. Ardından makineyi çalıştırarak, istediğiniz görünüme ulaşıncaya dek bu işlemi tekrar edebilirsiniz. Oldukça basit bir işlem olan hamur işlemesi, istenilen boyutlarda olabilmesi ile de göz kamaştırmaya devam etmektedir. Ancak tüm bu işlemleri sağlarken unutulmaması gereken bir durum da bulunmaktadır. Bu durum, hamurun konulduğu silindir üzerine un dökmek olacaktır. Silindirlerin üzerine herhangi bir şekilde un dökmeden hamuru işleyebilmeniz mümkün değildir. Çünkü makine çalışmaya başladığında hamur silindirlerin üzerine yapışıp kalacaktır. Bu bakımdan makineyi çalıştırmazdan evvel gerekli un döküm işlemini yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir.
Makineye tam olarak alıştığınız zaman, 1 saat içerisinde 70 KG kadar hamur ve baklava açmanız mümkün hale gelmektedir. El alıştığı vakit artık çok daha kolay bir şekilde hamur işleyebilecek duruma gelecek ve bu da işlerinizde kolaylığa gidecektir. Makineyi satın almak isteyen kişiler, uygun fiyat politikasından yola çıkarak bu ürünü çok cüzi miktarlar karşılığında satın alabilecek ve iş yerinde kolaylığa gidebilecektir. Makine içerisinde yer alan kullanma kılavuzu sayesinde makinenin tüm işlevlerini oldukça kısa bir süre zarfı içerisinde öğrenebilecek ve aynı zamanda makineye alışmanız çok kısa sürecektir. Tüm bu yazılanlardan yola çıkarak makinenin ne kadar büyük işlev sağladığını göz önünde bulundurarak, işlerin kolaylığı açısından bu ürünü satın alabilirsiniz.

GENEL MERKEZ ( FABRİKA )
Telefon: +90 422 238 26 76  
E-Mail: info@altuntasmakina.com.tr   
Birinci Organize Sanayi Bölgesi  İkinci Cadde No.43 Yeşilyurt Malatya

SATIŞ & PAZARLAMA
Telefon: +90 546 488 25 40
Telefon: +90 552 936 01 44  
E-Mail: pazarlama@altuntasmakina.com.tr    
E-Mail: kurumsal@altuntasmakina.com.tr

TEKNİK SERVİS
Telefon: +90 549 372 82 27  
Telefon: +90 549 472 82 27
E-Mail: teknikservis@altuntasmakina.com.tr
ÜRÜNLERİMİZ
MENÜ
İçeriğe dön